شرکت کارا دارو در زمینه تولید داروهای گیاهی، آرایشی- بهداشتی، انواع فراوری و کشت گیاهان دارویی، در مجموعه ای کاملاً بهداشتی و مجهز به تکنولوژی روز، و زیر نظر کادری مجرب و تیم تحقیق و توسعه توانمند با تحصیلات مرتبط برای عرضه هرچه با کیفیت تر محصولات گیاهی در استان آذربایجان غربی شهرستان تکاب (که به دلیل وجود مجموعه باستانی تخت سلیمان چهارمین اثر باستانی ثبت شده در یونسکو معروف است) تأسیس شده و آمادگی ارائه خدمات نوین را در این راستا دارد.

زمینه فعالیت این شرکت شامل کشت، خرید، فروش و صادرات گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی (از جمله گلاب، عرقیات، اسانس، روغن های گیاهی و بسته بندی گیاهان دارویی) می باشد. همچنین از اهداف اصلی این شرکت احیای مراتع به هنگام جمع آوری گیاهان دارویی از مراتع و آموزش برداشت صحیح جهت جلوگیری  از انقراض گونه های دارویی می باشد، علاوه بر این از اهداف دیگر آن  ایجاد دلگرمی و بازار جهت کشت محصولات کشاورزان است که با عقد قرارداد و پیش خرید محصولات درخواستی به ارتقاء کیفیت و رضایت بهره برداران
می انجامد. لذا در زمان کوتاهی توانسته با به روز بودن و بالا بودن کیفیت محصولات تولیدی بازار مناسبی در داخل و خارج از کشور پیدا کند و قراردادها و مذاکرات مهمی جهت صادرات به کشورهای آلمان، چین، ترکیه و … انجام شده است.

سرکار خانم دکتر ندا مختاری مدیریت مجموعه کارا دارو شیز

سرکار خانم دکتر ندا مختاری مدیریت مجموعه کارا دارو شیز

این مجموعه با سرمایه گذاری و آورده شخصی در مدت کوتاهی کلیه عملیات فنی و ساختمانی در زمینی به مساحت یک هکتار به اتمام رسیده و در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۱۵ عملاً افتتاح و آغاز بکار نموده است. پروژه زعفران آئروپونیک برای اولین بار در متراژ گلخانه ای به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع با ارتفاع ۶ متر با ده سالن به دهنه های ۸ متر مربع و در هر سالن ۳ ردیف و در ۵ طبقه با فناوری های کاملا به روز احداث شده است. شرکت کارا داروی شیز در این زمان کوتاه برای ۱۵ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد نموده که در آینده ای نزدیک حدود ۳۰ نفر خواهد بود. البته تعداد نیروهای غیر مستقیم به حدود ۵۰ نفر نیز می رسد. تولیدات این شرکت بیشتر به صورت گلاب با درصدهای مختلف، عرقیجات گیاهی نعنا، کاسنی، شاتره، بیدمشک، زنیان، رازیانه و … و روغن های گیاهی کنجد، سیاه دانه، نارگیل و … و محلول های آرایشی و بهداشتی گیاهی ضد لک و جوش و روشن کننده پوست و تونر پاک کننده آرایشی می باشد گفتنی است این مجتمع تولیدی و فرآوری گیاهان دارویی با یک هکتار مساحت ، مستقیما زیر نظر خانم دکتر ندا مختاری، مدیریت و کنترل کیفیت می شود که با قدرت مدیریت و نظارت و دقت بالا توانسته اند تمامی امور را به نحو احسن پیش ببرند. فن آوری بسته بندی محصولات این شرکت منحصراً طراحی و ثبت شده برای شرکت کارا داروی شیز می‌باشد که تماماً توسط تیم طراحی و تولید داخلی می باشد که حتی در بازارهای اروپایی و آسیایی توانسته نظر مشتریان را جلب کرده و تأیید ارسال با برند شیز به نام این شرکت و ایران را داشته باشد که این نشان دهنده قدرت و استعداد بالای جوانان داخلی بوده که با اندکی نونگری به فرآیند بسته بندی و کیفیت محصولات می توان وارد بازارهای جهانی شد.

فهرست